O soutěži

Vydejte se s námi na místa dramatických událostí 20. století a zapojte se do soutěže Cesty pamětí / Plzeň. Navštivte místa, kudy postupovala americká armáda do města. Poznejte domy plzeňských rodin, které ukrývaly výsadkáře během operace Canonbury. Vyjdejte se s námi po stopách židovských obyvatel Plzně, kteří museli 9. do 14. ledna 1942 nastoupit do transportu, a už se nevrátili.

Povede vás mobilní aplikace Místa paměti národa. Interaktivní průvodce, který vám zmíněné místa a příběhy představí skrze přímá svědectví jejich aktérů nebo svědků.

Kromě zmíněných stezk je pro vás připraveno dalších 13 pěších a cyklistických tras po celém Česku. Za absolvování každé z nich získáte virtuální Pečeť národa, za každé navštívené místo trasy bod. Pro zvídavé cestovatele jsou připraveny kvízové otázky, možnost trasu ohodnotit nebo sdílet vyprávěné příběhy na sociálních sítích. Nová verze aplikace a soutěž bude spuštěna 1. června, uzavřena bude na konci prázdnin.

Průběžně budeme zveřejňovat pořadí nejlepších chodců. Vítězové získají DVD komplet rozhlasových pořadů Příběhy 20. století, knihy z našeho e-nakladatelství a trička s výjevy z komiksové knihy Ještě jsme ve válce.


PODMÍNKY SOUTĚŽE

- K účasti v soutěži je třeba si aplikaci stáhnout nebo aktualizovat na novou verzi a zaregistrovat se. Pokud nebudete zaregistrováni, telefon nebude moci sledovat vaši polohu, navigovat vás a potvrdit nám, že jste trasu úspěšně absolvovali.

- Pokud chcete přerušit nebo vypnout sledování trasy a tím i vaší polohy, stačí lokalizaci jednoduše vypnout kliknutím na zelenou šipku v horní liště obrazovky.

- Téma každé trasy je představeno v sekci O trase. Na jejím konci se dozvíte detailní popis cesty, její délku, odhad náročnosti a čas, za který se dá absolvovat.

- Potvrzení o úspěšném dokončení se odešle samo nebo jej můžete odeslat ručně (tlačítko najdete na konci záložky „O trase“). Jako potvrzení obdržíte telefonem virtuální turistickou známku - „Pečeť národa“.

- Téměř každý „Příběh“ trasy je kromě „Místa“ doplněn záložkou „Kvíz“, kde vás čeká otázka související s daným příběhem a tři možnosti odpovědí.

- Počet úspěšně absolvovaných tras a zodpovězených kvízů můžete sledovat na svém uživatelském účtu v sekci „Moje paměť“.

- Vaše celkové pořadí zjistíte v sekci „Cesty pamětí/ soutěž“, v záložce „Nejlepší chodci“ a „Kvíz“.

 

Dotazy a připomínky posílejte na ondrej.nezbeda@postbellum.cz

Zadejte prosím Váš e-mail a heslo
Zapomenuté heslo
Změnit heslo